התכנית להכשרת יועצי/ות משפחה
בגישת מיכל דליות בשיתוף מכללת לוינסקי לחינוך

לימודי ייעוץ משפחתי

מרכז מיכל דליות והיחידה לפיתוח מקצועי ולימודי תעודה במכללת לוינסקי לחינוך חברו יחד במטרה להכשיר יועצים משפחתיים בגישת מיכל דליות.

הדרכת הורים וייעוץ משפחתי הנם תחומים חדשים בעולם התעסוקה והם פועל יוצא של העידן הפוסט-מודרני בו אנו חיים. התוכנית “סופר נני” בהנחייתה של מיכל דליות, ששודרה בישראל החל ממאי 2007,  הגבירה את ההבנה ואת ההכרה בצורך לקבל הכוונה והדרכה בכל הקשור בהתמודדויות המורכבות שיש היום להורים במסגרת מערכות היחסים המשפחתיות, ואל מול הדילמות ההוריות הקיימות כמעט בכל משפחה. 

 

על התוכנית להכשרת יועצי משפחה:

התוכנית מתקיימת במסגרת היחידה ללימודי תעודה ופיתוח מקצועי במכללת לוינסקי לחינוך במטרה לתת לה מטריה מקצועית. המנהלת המקצועית של התוכנית היא מיכל דליות – אשת חינוך ויועצת משפחתית המומחית בתחום ההורות והמשפחה, בעלת ניסיון של שלושה עשורים בתחום ההדרכה, הפיתוח וההובלה של תוכניות הדרכה וייעוץ.

התוכנית בהיקף 450 שעות נמשכת שנתיים, ארבעה סמסטרים ושלב התמחות. יום לימודים אחד בשבוע בין השעות 9:00-16:00.  

שנת הלימודים הראשונה מתמקדת בלימודי תיאוריה ומניחה את התשתית המחקרית והמקצועית לעבודת הייעוץ המשפחתי.

הלימודים בשנה זו מתרכזים בשתי דיסציפלינות ידע מרכזיות:

 • היבטים פסיכולוגיים של התפתחות הילד והמתבגר – מבוא לתיאוריות פסיכולוגיות, מצבים ייחודיים ועוד……
 • היבטים סוציולוגיים של המשפחה בעידן הפוסט-מודרני – משפחות חדשות, משפחה כמערכת ורצף התפתחותה.

שנת הלימודים השניה היא השנה בה נלמדת ומיושמת הפרקטיקה של עבודת הייעוץ המשפחתי. מוביל את השנה הזו הקורס מודלים בהדרכת הורים, בו נלמדת הלכה למעשה עבודת הייעוץ המשפחתי על פי גישת מיכל דליות.  גישה זו מושתתת על גישת האינדיבידואל פסיכולוגיה של ד”ר אלפרד אדלר. במקביל לקורס זה מועבר קורס מודעות אישית ומקצועית. תוכנית ההכשרה מסתיימת בתקופת התמחות (פרקטיקום).

במהלך הלימודים יקבלו הסטודנטים גם העשרה בתחום השיווק, התמודדות עם סוגיות כגון: אילמות סלקטיבית, מין ומיניות אצל ילדים ובני נוער, השמנת ילדים ונוער, גירושין, שינה ועוד….

את הקורסים התיאורטיים בתוכנית מובילות נשות מקצוע מובילות בתחומי החינוך, ואנשי ונשות מקצוע בכירים במרכז מיכל דליות, אשר ינחו ויובילו את הקורסים המעשיים.

 

קהל יעד:

התוכנית מיועדת לבעלי תואר אקדמי או לימודים על תיכוניים מקבילים, ואלה שימצאו מתאימים מבחינת ניסיונם המקצועי וזיקתם לנושא. הקבלה מותנית בראיון אישי. 

התוכנית מוכרת לפיתוח מקצועי לכלל עובדי ההוראה בכל הרפורמות. בתום סיום הלימודים ומילוי כל חובות התוכנית, יוכרו לפיתוח מקצועי 60 שעות לכל התוכנית.

מורים בשבתון יוכלו ללמוד בתוכנית לפי תעריפי קרן ההשתלמות. עובדי הוראה בשנת שבתון התוכנית תוכר בהיקף של 120 שעות בכל הרפורמות.

תעודת גמר:

לבוגרי התוכנית תוענק תעודה מטעם מרכז מיכל דליות ומכללת לוינסקי לחינוך. זאת לאחר מילוי כל ההתחייבויות: נוכחות פעילה בשיעורים, הגשת תרגילים ועבודות ע”פ הנדרש והתמחות מעשית.

רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם  מרכז מיכל דליות
  טלפון: 03-7448149
  פקס: 03-5444633
  דוא”ל: info@michaldalyot.co.il

  “התוכנית להכשרת יועצי משפחה בגישת מיכל דליות נתנה לי אפשרות לעסוק במקצוע מרתק ומספק, עם המון נתינה ותחושת שליחות אמיתית לעזור למשפחות”
  רוני מעוז
  “התכנית נתנה לי כלים להתמודדות עם האתגרים בבית שלי. התכנית מאפשרת לי לעזור להורים, לעמוד בטורנדו שמשתולל בביתם. בתכנית מקבלים כלים לעבודה עם הורים וזוכים להתפתחות מקצועית ואישית”
  איילת אור
  “כשסיימתי את תכנית הלימודים של מיכל דליות, הרגשתי שהגעתי הביתה, למקום שבו אני רוצה להיות. התכנית נתנה מענה בדיוק למה שחיפשתי - הכשרה מדוייקת, מעמיקה, מקיפה ואיכותית.”
  פנינה קסטיאל

  יצירת קשר

   הסכמה לדיוור

   אני מסכים/ה לקבל ממיכל דליות בע"מ וגורמים הקשורים בחברה, דיוור ישיר בנוגע לחברה, שירותיה, מוצריה ופעילויותיה וכן דברי פרסומת באמצעות הדואר האלקטרוני ומסרון (SMS) לטלפון הנייד