אודות מיכל דליות

מיכל דליות היא מדריכה בכירה ליחסים במשפחה, אשת חינוך, מאמנת אישית ומרצה בנושאי הורות וחינוך ילדים במאה ה-21. מיכל עומדת בראש מרכז דליות ומשמשת כמנהלת האקדמאית של התוכנית להכשרת יועצות משפחה בגישת מיכל דליות בשיתוף מכללת לוינסקי .

בעלת תעודת הוראה לגיל הרך מטעם מכללת לוינסקי ומוסמכת בהנחיית קבוצות הורים ובאימון מטעם מכון אדלר.

לפני כעשרים שנה החלה לראשונה לייעץ ולהדריך הורים בתוכניות טלוויזיה שונות.

ב-2002 הצטרפה להנהלת מכון אדלר. שנתיים לאחר מכן החלה לשמש כמנהלת בית הספר להורים של המכון, ובשנה שלאחריה הפכה גם למאמנת ביחידה לאימון בו. בשנת 2007 סיימה את עבודתה במכון.

בשנת 2006 נבחרה להוביל את התוכנית ‘סופר נני’ בערוץ 2, בה סייעה למשפחות במשימת חינוך הילדים וליוותה אותן בדרך אל השינוי המיוחל בהורות. התוכנית נחלה הצלחה גדולה: היא נמשכה שמונה עונות, ושודרה עד לשנת 2013.

בשנת 2008 החלה להגיש את תוכנית הייעוץ שלה ברדיו ללא הפסקה (103FM) וברדיו צפון ללא הפסקה, המשודרת מדי שבוע.

איך הכל התחיל?

“אהבתי לילדים, לצד התשוקה והרצון לתרום בגידול ובחינוך הילדים, הביאו אותי להחלטה לשמש כמורה לגיל הרך”, מספרת מיכל.

מה הביא אותך לבחור בתחום ייעוץ המשפחה?

“חמש עשרה שנים בהן עבדתי עם ילדים הובילו אותי להבנה שיצירת שינויים חיוביים בילדים הם דבר אפשרי, הנמצא בהישג ידינו. לצד זאת, נבטה בי ההבנה שבית הגידול הראשוני והמשמעותי ביותר של ילד הוא התא המשפחתי, בו הוא גדל ומתחנך.

במקביל, כאמא טרייה, נזקקתי באותה תקופה להדרכה הורית בעצמי, בהתמודדות שהייתה לי עם אחת מבנותיי, והתקשיתי למצוא מענה. כשגיליתי את תחום ייעוץ המשפחה, הכל התחבר, והחלטתי ללמוד להדריך ולכוון הורים ליצירת שינויים חיוביים בהורות ובמשפחה, שבתורם ישפיעו לטובה על חייהם של ילדים ומבוגרים כאחד”.

גישת מיכל דליות

“לאורך השנים המפגש עם אנשים רבים, ששונים כל כך זה מזה באופיים, בסולם הערכים ובסגנון ההורות שלהם, הרחיבו את הראייה שלי על בני אדם, על האופן שבו הם חושבים ופועלים ועל המענים השונים הדרושים לכל אחד מהם. לצד זאת, האתגרים בהם שיתפו אותי הורים, הבהירו לי שהגישות הפסיכולוגיות הוותיקות אינן מספקות עוד ואין ביכולתן להעניק מיטבי להורים בעידן של ימינו”, אומרת מיכל.

ידע וניסיון אלו שצברה לאורך השנים הובילו את מיכל לפתח את גישתה, המבוססת על הפסיכולוגיה האינדיבידואלית, לה הוסיפה את רעיונות מגישות פסיכולוגיות ופילוסופיות שפותחו בשנים האחרונות וביצעה עדכונים לאתגרי ההורות של המאה ה-21.

לאורך השנים ליוותה מיכל מאות רבות של הורים בהדרכת הורים לגיל הרך ולמתבגרים ובתהליך בניית סמכות הורית.

עשרות אלפי משפחות עושות כיום שימוש בכלים שפיתחה להתמודדות עם מגוון אתגרים ודילמות, ביניהם הצבת גבולות ועונשים לילדים, התמודדות עם ילד שמשקר או ילד שלא מקשיב, ריבים בין אחים, התמודדות עם בעיות קשב וריכוז עם התקפי זעם, וכן ביצירת בטחון עצמי ודימוי עצמי חיובי בקרב ילדים ומתבגרים.

עוד אודות גישת מיכל דליות >>

הקמת מרכז מיכל דליות והתוכנית להכשרת יועצות משפחה

מרכז מיכל דליות הוקם בשנת 2008, מתוך הבנתה של מיכל לצורך הגדול שקיים בקרב הורים בייעוץ ובקבלת כלים להתנהלות טובה יותר בשגרה, ובמטרה להעניק ליווי והכוונה לכל הורה שזקוק לכך.

החזון שלה להכשיר יועצות משפחה נוספות שיוכלו להעניק מענה להורים בעזרת הגישה והכלים שפיתח, הובילו אותה להקים, בשנת 2012, את התוכנית להכשרת יועצות משפחה בגישת מיכל דליות. התוכנית מתקיימת כיום בשיתוף מכללת לוינסקי לחינוך, ובמסגרתה הוכשרו עד היום מאות יועצות משפחה.

חלק מבוגרות ההכשרה השתלבו במרכז, וכיום פועלות בו מעל 30 יועצות משפחה, המעניקות ייעוץ וליווי למשפחות בכל רחבי הארץ.

מיכל הוציאה לאור שני ספרי הדרכה להורים: “אין ילדים רעים” ו”הורים, מה השאלה!?” וארבעה ספרי ילדים: “לילה טוב עומר”, “בתיאבון רוני”, “אבל הוא התחיל” ו”עוד תכנית אחת ודי” .

פעילות מרכז מיכל דליות

מרכז מיכל דליות קיים ופועל בשלושה תחומים עיקריים:

הצוות שלנו

אף אחד לא עושה את זה יותר טוב מאיתנו. בואו להכיר את הצוות שלנו!

לבנת פרקר

עוזרת אישית ורכזת לימודים. בעלת תואר ראשון במנהל מערכות חינוך ותואר שני בשיטות מחקר הערכה ומדידה מטעם אוניברסיטת ת”א. יועצת משפחתית מוסמכת. שמשה בעבר בתפקידי חינוך ואדמינסטרציה בחברות וארגונים שונים.

pics_07.png