לימודי ייעוץ משפחתי והדרכת הורים בגישת מיכל דליות

התוכנית המקיפה ביותר להכשרת יועצות משפחה ומדריכות הורים שמקיימת שיתוף פעולה זו השנה העשירית בין המרכז האקדמי לוינסקי-וינגיט לבין מי שמובילה את התחום בארץ – מיכל דליות.

מרכז מיכל דליות והיחידה לפיתוח מקצועי ולימודי תעודה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט חברו יחד במטרה להכשיר יועצות משפחה ומדריכות הורים בגישת מיכל דליות.

הדרכת הורים וייעוץ משפחתי הנם תחומים חדשים בעולם התעסוקה והם פועל יוצא של העידן הפוסט-מודרני בו אנו חיים. התוכנית “סופר נני” בהנחייתה של מיכל דליות, ששודרה בישראל החל ממאי 2007,  הגבירה את ההבנה ואת ההכרה בצורך לקבל הכוונה והדרכה  בכל הקשור בהתמודדויות המורכבות שיש היום להורים במסגרת מערכות היחסים המשפחתיות, ואל מול הדילמות ההוריות הקיימות כמעט בכל משפחה. 

 

על התוכנית להכשרת יועצות משפחה ומדריכות הורים:

לימודי הדרכת ההורים וייעוץ משפחה מתקיימים במסגרת היחידה ללימודי תעודה ופיתוח מקצועי במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט במטרה לתת ללימודים מטריה מקצועית. המנהלת המקצועית של התוכנית היא מיכל דליות – אשת חינוך ויועצת משפחתית המומחית בתחום ההורות והמשפחה, בעלת ניסיון של שלושה עשורים בתחום ההדרכה, הפיתוח וההובלה של תוכניות הדרכה וייעוץ להורים.

התוכנית בהיקף 450 שעות נמשכת שנתיים, ארבעה סמסטרים ובתוכם גם שלב ההתמחות. יום לימודים אחד בשבוע בין השעות 9:00-16:00.  

שנת הלימודים הראשונה מתמקדת בלימודי תיאוריה ומניחה את התשתית המחקרית והמקצועית לעבודת הייעוץ המשפחתי.

הלימודים בשנה זו מתרכזים בשתי דיסציפלינות ידע מרכזיות:

  • היבטים פסיכולוגיים של התפתחות הילד והמתבגר – מבוא לתיאוריות פסיכולוגיות, מצבים ייחודיים ועוד……
  • היבטים סוציולוגיים של המשפחה בעידן הפוסט-מודרני – משפחות חדשות, משפחה כמערכת ורצף התפתחותה.

שנת הלימודים השניה היא השנה בה נלמדת ומיושמת הפרקטיקה של עבודת הייעוץ המשפחתי. מוביל את השנה הזו הקורס מודלים בהדרכת הורים, בו נלמדת הלכה למעשה עבודת הייעוץ המשפחתי על פי גישת מיכל דליות.  גישה זו מושתתת על גישת האינדיבידואל פסיכולוגיה של ד”ר אלפרד אדלר. במקביל לקורס זה מועבר קורס מודעות אישית ומקצועית. תוכנית ההכשרה מסתיימת בתקופת התמחות (פרקטיקום).

במהלך הלימודים יקבלו הסטודנטים גם העשרה בתחום השיווק, התמודדות עם סוגיות כגון: אילמות סלקטיבית, מין ומיניות אצל ילדים ובני נוער, השמנת ילדים ונוער, גירושין, שינה ועוד….

את הקורסים התיאורטיים בתוכנית מובילות נשות מקצוע מובילות בתחומי החינוך, ואנשי ונשות מקצוע בכירים במרכז מיכל דליות, אשר ינחו ויובילו את הקורסים המעשיים.

 

למי מתאימה התוכנית:

התוכנית מיועדת לבעלי תואר אקדמי או לימודים על תיכוניים מקבילים, ואלה שימצאו מתאימים מבחינת ניסיונם המקצועי וזיקתם לנושא. הקבלה מותנית בראיון אישי. 

התוכנית מוכרת לפיתוח מקצועי לכלל עובדי ההוראה בכל הרפורמות. בתום סיום הלימודים ומילוי כל חובות התוכנית, יוכרו לפיתוח מקצועי 60 שעות לכל התוכנית.

מורים בשבתון יוכלו ללמוד בתוכנית לפי תעריפי קרן ההשתלמות. עובדי הוראה בשנת שבתון התוכנית תוכר בהיקף של 120 שעות בכל הרפורמות.

תעודת גמר:

לבוגרי התוכנית תוענק תעודה מטעם מרכז מיכל דליות ומכללת לוינסקי לחינוך. זאת לאחר מילוי כל ההתחייבויות: נוכחות פעילה בשיעורים, הגשת תרגילים ועבודות ע”פ הנדרש והתמחות מעשית.

קיראי עוד למה להיות יועצת משפחה?

 

בוגרות התוכנית מספרות

התוכנית להכשרת יועצות משפחה בגישת מיכל דליות נתנה לי אפשרות לעסוק במקצוע מרתק ומרגש, עם המון נתינה ותחושת שליחות אמיתית לעזור למשפחות.

 

רוני מעוז
יועצת משפחתית

התוכנית נתנה לי כלים להתמודדות עם האתגרים בבית שלי. התוכנית מאפשרת לי לעזור להורים לעמוד בטורנדו שמשתולל בביתם. בתוכנית מקבלים כלים עם הורים וזוכים להתפתחות מקצועית ואישית.

 

איילת אור
יועצת משפחתית

כשסיימתי את תוכנית הלימודים של מיכל דליות, הרגשתי שהגעתי הביתה, למקום בו אני רוצה להיות. התוכנית נתנה מענה בדיוק למה שחיפשתי – הכשרה מדוייקת, מקיפה ומעמיקה ואיכותית.

 

פנינה קסטיאל
יועצת משפחתית

רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם
  • האם יש לך תואר אקדמי
  • הלימודים מתקיימים ביום שני בבוקר בתל אביב, מתאים לך?
  • האם אתה עוסק בחינוך?
  • הריני מאשר/ת קבלת עדכונים (לרבות פרסומים והודעות שיווקיות) לגבי נושאים הקשורים במרכז מיכל דליותו/או מכללת לוינסקי לחינוך ובפעולותיהם ו/או בשותפיהם העסקיים באמצעות הודעות מסר קצר (SMS, וואצאפ וכדומה) ו/או הודעות דוא"ל. ביכולתכם להודיע על סירובכם לקבלת מסרים כאמור או לשנות את בחירתכם בכל עת באמצעות פנייה במייל לכתובת itpniot@levinsky.ac.il

מרכז מיכל דליות
טלפון: 03-7448149
פקס: 03-5444633
דוא”ל: info@michaldalyot.co.il